Tulipány Praha

Kytice tulipánů

Tulipány můžeme darovat uvázané do klasické kulaté kytice, svázané pouze lýkem. V tomto pojetí nejlépe vynikne jejich jednoduchost, ve které je krása. Zvolit ale můžeme i další možnosti vazby, vhodné k jiným příležitostem, jakými jsou třeba narozeniny nebo svátky. Nevíte-li si rady s volbou vhodné vazby, níže se pokusíme popsat jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých provedení.

 

Kytice tulipánů může být darována v klasické kulaté vazbě bez dalších doplňků. Je to oblíbený způsob, obdarovaná může s tulipány naložit podle vlastního uvážení: může je nechat svázané v kytici, nebo je uvolnit a rozdělit do více váziček v bytě. 

Tulipány můžeme doplnit o doplňkovou zeleň, nebo jiné květiny. Vhodná je gypsophila, heřmánkovec nebo borůvčí. Kytice získá objem a vzdušnost.

Potřebujeme-li dárkovou vazbu k narozeninám nebo jiné podobné příležitosti, je skvělou volbou kytici tulipánů doplnit o dárkové balení (nebo chcete-li manžetu). Provedení dárkového balení může mít různé podoby a nejvíce záleží na šikovnosti floristky, která dárkovou vazbu připravuje. 

Potřebujete-li květinu, která nepotřebuje ihned po darování vázu, zvažte kytici tulipánů ve flowerboxu. Toto řešení zajistí díky vodnímu balení květinám vodu na nezbytně nutnou dobu, navíc působí při předání luxusnějším dojmem. Následně je dobré kytici z flowerboxu vyjmout, vodní balení rozebrat a květiny umístit volně na vázu. Nová, čistá voda a seříznutí stonků zajistí delší životnost kytice.

Potřebujete-li tulipány, navštivte naše kamenné květinářství